Postavte si svůj vlastní bazén

Mnoho z nás si vychutnává vodní osvěžení v soukromém bazénu. Proč, ale platit drahé tisíce za výstavbu, když je možné si tuto věc, dopřát za mnohem nižší náklady tím, že ji postavíme svými rukami. Podívejme se, ale na úskalí, které se mohou objevit při realizaci tohoto projektu, zaměříme se na betonovou výstavbu bazénu.

Rovná plocha pro výstavbu

Zajištění rovné plochy i při2396669_d86eec87 mírně nakloněném terénu je pro nás samozřejmostí. Zručný kutil se může však dostat do situace, kdy se mu nepodaří vyhloubit menším bagrem dostatečně rovnou jámu a tím může zmařit celý projekt.

Zafixování stavebních fošen

Beton vytváří obrovský tlak, a jistě byste se neradi setkali se situací, kdy se vám protrhnou zdi, proto dejte pozor na správné vyrovnání a zafixování stavebních fošen.

Vyvaření bazénové folie

Na internetu naleznete mnoho dostupných bazénových folií, ale správné vyvaření raději přenechte odborníkům. Rozměry bazénů naplánujte podle rozměrů folie, vyhnete se tak zbytečnému navýšení ceny bazénu. Pokud se jedná o pravidelný tvar bazénu, je možné zavařit folii na jeden tah.

Zasypávání stran

V případě, že budete boční strany bazénu zasypávat zeminou, kterou jste vykopali, vysypte kolem trubek jemnější písek, aby nedošlo k protržení trubek velkými, ostrými kameny.

Ohraničení bazénu

Podkladový beton pro místo pod dlaždičky by měl být minimálně B15. Okolí bazénu je možnost vyzdobit rostlinami čí lehátky, abyste se zde cítili příjemně.

Estetické provedení

Naše firma nabízí špičkové estetické provedení, jak samotného povrchu bazénu, tak i okolního prostředí. Což může být pro výstavbu neodborníky problematické a celkový dojem může působit neupraveně.

Vězte, že samotná výstavba bazénu je časově a technologicky náročná a proto doporučujeme si ji, alespoň z části nechat zajistit firmou. My nabízíme také stavební dozor, kdy vám poradíme a navedeme vás, jak tento proces lehce zvládnout a vy si pak můžete užívat soukromého bazénu na míru vašim požadavkům, dobré kvality za příjemnou cenu.