Největší bazén, který byl kdy postaven

V Prosinci roku 2016 bude pokořen nový rekord o největší bazén světa, nachází se v Egyptě a má plochu 30 arů, obklopen bílými písečnými plážemi. Perfektní pro plavání, plachtění,ježdění na kajaku a mnohem více. Tento projekt byl navržen Miamskou firmou Crysltal Lagoons, která využívá patentované technologie, kdy filtruje slanou vodu. Přináší tak nevyužitou vodu z moře a transportuje ji do pouště, která by jinak nebyla využívaná, čímž zvyšuShotcrete_swimming_pooljte hodnotu půdy. Vyžívá 100 méně chemikálií než běžný bazén a 50 krát méně energie. Tento projekt, který stál 5,5 miliony dolarů, bude součástí většího projektu, který má zvýšit turizmus v zemi. Součástí projektu jsou i budovy pro stále obyvatele, kteří budou bydlet ve 30, 000 obytných domech. Spolu s hotely, golfovými hřišti, přístavy, muzei a nákupními centry. Připravil tak o prvenství bazén v Chile jménem San Alfonso, který držel rekord od roku 2008. Bazén měří 1,013 m a maximální hloubka je 3,5 metrů. Díky sluneční technologii je bazén vyhříván na příjemných 26 stupňů což se o 6 stupňů více než je teplota moče. Oba tyto bazény využívají stejnou technologii a byly postaveny Fernandem Fischemannem, předsedou a zakladatelem Crystal Lagon. Zatím má tato společnost rozjednaných asi 300 projektů v 60 zemích světa.

Nevetší vodní centrum v české republice je Aquapark Čestlice, který má celkovou rozlohu 9150 metrů. Když bychom jej porovnali s Egyptským gigantem tak by do něj vešel více jak 3 krát. Má sice umělé vlnobití a různé atrakce jako jsou tobogány, saunový svět takže se nejedná o přímé porovnávání vodní plochy. Stejně nám to, ale může pomoc v představě, jak obrovské centrum je City of Stars v Egyptě, které je možno navštívit od konce tohoto roku

Ať navštívíte největší bazén světa v Egyptě, druhé místo v Chile či nás Aquapark v Praze, přejeme vám příjemnou zábavu a hodně veselých momentů, na které budete rádi vzpomínat.