Nejkrásnější hotelové bazény světa

Krása měla svou důležitost již od pradávna měsíčník Arichitektual Digest pro vás vybral devět nejkrásnějších hotelových bazénů a my bychom vám rádi umožnili se podívat na tento krátký přehled. Bohužel, zde česká republika nemá zastoupení, ale je zde mnoho kásných Evropských představitelů. V přehledu bazény z nechybí ani Ameriky a Asie.

Katikies Hotel Snatorin, Řecko

Tento hotel je postaven v klasickém kykladském stylu, s dvěma bazény vnitřním jeskyním typem a vnějším s nádherným výhledem na Aegeanské moře.

Amangiri Kaňon, Utah

Tento hotel má výhled na nádhernou poušť Rick Joy a je obklopen starém 165 milionu let starým písčitý kámen.

Ubud Hanging Gardens, Bali

Tento hotel spolu s bazénem je zasazen do hory, tvoří jej 38 pokojů. Navržen francouzským architektem Gordon Shaw.

Qasr Al Sarab Resort by Anantara, United Arab Emirates

Trochu jiný pohled na poušť se nám otevírá z bazénu v v Abudábí. Kdy spatříme kontrast mezi azurovou vodou s fontánami a písčitými dunami.

The Ritz-Carlton, China

Krása trochu v jiném pojetí se nám naskýtá v bazénu v Hongkongu, který je tvořen moderní architekturou využívajíc 144 LED obrazovek instalovaných na stropě.

Hôtel du Cap-Eden-Roc, France

Další návštěva nejkrásnějšího bazénu světa nás zavede zpět do Evropy a to do historického hotelu postavenéh640px-Gartenfassade_Hotel_Du_Capo roku 1870 s nádherným výhledem na středozemní moře.

The Resort at Pelican Hill, USA (Kalifornie)

Tento bazén je tvořen 1.1 miliony mozaikovými částmi a vytváří tak vzhled Římského Kolosea, navržen italským architektem Andreem Palladiem.

Wildflower Hall Shimla, India

V tomto hotelu se můžeme pokochat výhledem na majestátně Himálaje a to ve výšce 8, 250 stop nad-nadmořskou výškou.

Hotel Arts Barcelona

Barcelona, Spain

Vytvořený pro Olympijské hry z roku z 1992, 44 poschoďový struktura vyrobený pouze ze skla a oceli navržena architektem Brusem Grahamem, tento bazén je obklopen zahradami a má nádherný vhled na monumentální sochu zlaté ryby,vytesanou Frankem Gehry.