Nejdelší bazén světa

Rádi bychom vám představili největší bazén na světě, který se nachází v Chille. Je součástí obrovského hotelového rezortu v San Alfonso del Mar, který překypuje luxusem a přepychem.

Tento bazén disponuje neuvěřitelnými rozměry, a to 1000 metrů na délku a 35 metrů na hloubku. A to nejsou zdaleka všechny parametry, kterým se dá těžko uvěřit. Bazén je vlastně taková obří umělá laguna o rozloze 80 000 metrů čtverečních. Což se rovná odhadem 6000 klasickým hotelovým bazénům. V bazénu se voda upravujeme tak, aby, měla barvu karibského moře, která se tam přivádí z oceánu a je prohnána filtračním z640px-San_Alfonso_del_Mar_2ařízením, při kterém se zároveň ohřeje na příjemnou teplotu 26 stupňů. Za tento bazén vděčíme výtečnému projektantovi Fernandu

Fischmannovi který rozhodně ani trošku šetřil a využil každé volné místo, které mohl pro tento bazén na pláži využit. Vzhledem k rozměru bazénu se na něm dají provozovat, kromě tradičního koupaní, i jiné vodní aktivity, jako je potápění, plachtění, jezdění na vodních lyžích. Bazén má, kromě tradiční pláže, i krytou část, kde jsou také pláže, které jsou vyhřívané, Takže se mohou používat i při nepřízni počasí. Tato krytá část nabízí vířivky, vodní vodopády a lůžka pro vodní masáž. Tento komfort nabízí hotelový rezort jako jediný na celém americkém kontinentu, ale možná i na světě. Tento bazén se může pochlubit zápisem do Guinessovy knihy rekordů, v které je zapsán jako největší bazén s křišťálově čistou vodou. V nejbližších letech by měl k tomu to bazénu být dokončen sourozenec v Egyptě Sharm El Sheikhemu, který by měl být o něco rozlehlejší a i delší než naše skvostné dílo v Chile. Spolu těmito dvěma bazény, nebo chceme-li jim říkat umělé laguny, budou na prvních dvou místech v Guinessově knize rekordů. V nejbližší době máme v plánu ještě několik takových projektů po celém světě, ale už nejspíš žádný nedosáhne rozměru těchto dvou obrů.