Bazény se slanou vodou

Bazény s mořskou vodou jsou buď samostatně stojící rekreační objekty, kterých není moc, anebo jsou součástí akvaparku, můžeme se podívat na obě nabízené možnosti.

Většina akvaparků světa má aspoň jeden bazén s mořskou nebo slanou vodou, kde například simulují vlnobití nebo příliv a odliv moře, dále se tam dá i v některých případech surfovat nebo provádět jiné aktivity, které se dělají na moři. Tyto bazény jsou určeny ale i pro rekreační plavaní na klidné vodě a jsou brány ohledy na bezpečnost i těch nejmenších návštěvníků. Bohužel tyto bazény mají většinou uměle vytvořenou mořskou vodu, ale to nic nemění na požitku a běžný návštěvník nic nepozná. V dnešní době si můžeme udělat i doma při koupi příslušné chemie slanou vodu v bazénu. Má to spousty výhod mezi, které třeba patří to že, se odstraní zápach chloru a je šetrnější k pokožce. Samozřejmě to přináší ale i své úskalí, a to v tom že, se musí častěji čistit kovové součástky bazénu a nedoporučuje se delší pobyt. Ale i tak výhody převládají nad nevýhodami.

OLYMPUS DIGITAL CAMERABazény, které mají přírodní mořskou vodu, přivedou přímo z moře a zase tam vracenou, jsou většinou stavěny poblíž moří a hotelových resortu, kde není dobrý přístup do moře, a mají nemalé rozměry a nemají vlastní pláže. Jsou to spíš takové umělé laguny, které jsou považované za venkovní bazény. Když budeme jmenovat, některé z nich, tak k největším patří bazén v hotelovém resortu v Chile v San Alfonso del Mar a v Egyptě Sharm El Sheikhemu. Oba tyto bazény jsou výjimečné nejen svou velikosti, ale i službami a zábavou, kterou nabízejí a v neposlední řadě unikátním filtračním systémem, který šetří životní prostředí. V současné době je po takovýchto bazénech u hotelových resortu velká poptávka, takže se můžeme do budoucna těšit na jejich značný příbytek, a je možné, že dočkáme větších bazénů než jsou v Egyptě a Chile.